Planowanie systemu monitoringu i alarmowego w domu


Coraz więcej osób decyduje się na montaż systemów alarmowych i monitorujących we własnym domu. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa i pozwala na regularne sprawdzanie co dzieje się na posesji. Sam zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem? Sprawdź co warto wiedzieć zanim przystąpisz do zamówienia sprzętu i montażu.
 

Planowanie systemu monitoringu i alarmowego w domu – co musisz wiedzieć?


systemy monitoringu rzeszów leżajsk
System monitorujący czy alarmowy to często kosztowna inwestycja, dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy w tej kwestii nie podejmowali pochopnych decyzji. Na początku powinniśmy przeanalizować sytuację i zadać sobie następujące pytania.
 
  1. Jaki jest cel montażu monitoringu/alarmu?
  2. Jaki zasięg ma obejmować system? (np. tylko dom, tylko posesję, dom i posesję)
  3. Jakie zagrożenia mają być objęte działaniem systemu? (np. otwarcie drzwi i okien, otwarcie bramy wjazdowej, podejście do płotu)
  4. Jak bardzo zautomatyzowany ma być system? W jaki sposób będzie sterowany?
  5. W jakich warunkach będą urządzenia (wewnętrzne, zewnętrzne)?
  6. Co ma się stać, jeśli zostanie naruszona określona strefa? (np. powiadomienie firmy ochroniarskiej, komunikat na telefonie, uruchomienie alarmu)
  7. Jak bardzo dokładny ma być obraz z kamery? (tylko poglądowy czy wysoka jakość, kolorowy czy czarno-biały)
  8. Gdzie będzie transmitowany sygnał? (np. ekran w domu, smartfon)
  9. Jakie są nasze możliwości finansowe?

Jak widzicie, na samym początku musimy uściślić wiele szczegółów. Są one jednak kluczowe, by podjąć właściwą decyzję i wybrać odpowiedni sprzęt. Dostępna na rynku oferta jest na tyle szeroka, że bez problemu możemy dopasować urządzenia do własnych potrzeb.
 

Planowanie systemu monitoringu i alarmowego w domu – projekt


Jeśli decydujemy się na montaż systemów monitorujących i alarmowych, warto przygotować także projekt. Zastanówmy się nie tylko, gdzie będą zlokalizowane kamery i czujniki, ale także dodatkowe urządzenia – router, zasilacz czy monitor. Pamiętajmy też, że konieczne będzie również pociągnięcie kabli. Aby uniknąć kilometrów przewodów w domu, zalecamy umieszczenie ich pod tynkiem, tj. w ścianach. Z tego powodu najlepiej więc, by pierwszy etap prac przeprowadzić przed wykańczaniem nowo budowanego domu lub podczas remontu.

montaż monitoringu Leżajsk i Rzeszów
 

Planowanie systemu monitoringu w domu – na co zwrócić uwagę?


Wybierając system do monitoringu, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze, typ kamery – przewodowa czy bezprzewodowa. Wbrew pozorom, kamery bezprzewodowe są mniej odporne na czynniki zewnętrzne, a przy okazji – znacznie droższe. Mówiąc o czynnikach zewnętrznych, musimy wspomnieć także o obudowie. Jeśli kamera będzie umieszczona na zewnątrz, obudowa powinna ją chronić przed warunkami atmosferycznymi oraz ewentualnymi zniszczeniami.

Po trzecie, ważna będzie jej rozdzielczość. Najlepszą jakość obrazu zyskamy dzięki kamerom megapikselowym. Ponadto należy sprawdzić parametry obiektywu jak kąt widzenia, typ przesłony czy ogniskowa. Niektóre kamery są wyposażone również w promiennik podczerwieni, który pozwala na uzyskanie podglądu z kamery w nocy lub przy małej ilości światła.
 

Planowanie systemu alarmowego w domu – na co zwrócić uwagę?

monitoring Leżajsk i rzeszów
Wiemy już jak zaplanować system monitorujący nasz dom. Co jednak z nadzorem alarmowym? Obecnie na rynku oferowane są już tzw. inteligentne rozwiązania. Pozwalają one na zaprogramowanie „reakcji” w przypadku określonego zagrożenia. Możemy zaliczyć do nich np. opuszczenie rolet zewnętrznych czy blokadę bramy wjazdowej i furtek. W taki sposób system może m.in. uniemożliwić złodziejom ucieczkę z domu.

Co więcej, najnowocześniejsze systemy oferują także czujniki, które wykrywają już nie tylko ruch, ale obecność chloroformu w powietrzu, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo domownikom.

Jak widać, montaż systemu monitoringu i alarmowego w domu wymaga dokładnego rozeznania, przygotowania szczegółowego projektu i dobrania właściwych rozwiązań. W tej sytuacji zalecamy skorzystanie z oferty firm, które profesjonalnie się tym zajmują i z pewnością będą w stanie dostosować się do oczekiwań klienta.

Sprawdź naszą ofertę instalacji monitoringu i montażu systemów alarmowych. Działamy na terenie miast: Nowa Sarzyna, Łańcut, Rudnik, Rzeszów, Nisko, Stalowa Wola, Kuryłówka, Stare Miasto, Brzóza Królewska, Giedlarowa, Grodzisko Dolne, Wierzawice, Grodzisko Górne, Rakszawa.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Z.H.S INSTALSAN - Instalacje i montaż

NIP 816-104-32-08
37-300 Leżajsk
ul. Mickiewicza 74-dworzec PKS

e-mail: kontakt@zhs-instalsan.pl

Dział handlowy i instalacji:

Tel: +48 691 656 710
tel./fax (17) 242 75 46

Serwis Kotłów Gazowych i Automatyka

tel: 691 656 710

e-mail: kontakt@zhs-instalsan.plNASZE ODDZIAŁY

Leżajsk

ul. Mickiewicza 74
dworzec PKS, 37-300

Tel. 691 656 710

Lublin

ul. Serdeczna 2/3, 20-703

Tel. 691 656 710

Boguchwała

Ul. Kopernika 64, 36-040

Tel. 691 656 710

Warszawa

Gorczewska 200A/191, 01-460

Tel. 691 656 710

Na silniku: windu.org